Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Can somebody give me a mathematical definition of zero?
Given: f(x) = x^2, g(x) = x + 6, h(x) = 7 Find f{g[h(x)] }.
What will be the answee for the quistion solve for x 2x=1
A medical researcher has obtained a new strain of streptococcus bacteria. it has a generation time of 15 minutes. bacteria reproduce by binary fission, in which
Find the value of the expression for the value indicated. 6a3/4 for a=16
Determine the domain of the function. F as a function of x is equal x divided by quantity x minus 9. All real numbers except - 9 All real numbers All real numbe
Identify 3 major port cities and the colonies they are located in. andWhat natural geographic boundary separates the 13 colonies from unsettled territory?
What is the approximate latitude of South America’s southernmost point
Preachers of the great awakening in 18th century America would have been most likely to give a sermon focusing on what topics?
A landscaper buys a tree that grows at a rate of 14 inches every 2 months.    How much does it grow in 1 year? A.) 24 in. B.) 84 in. C.) 42 in. D.) 70 in.