isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Gaton paint a pole uing three different colour a hown. What i the ratio for the length of grey to red to blue? Give your anwer in it implet form uing whole numb
Janelle is training an ai-powered model car to stay on an oval track drawn on the floor. The car drives in different directions and is scored by the training al
i have to much homewack
On an n f l football helmet is a sticker that reads "surgeon general's warning: retire." what is the cartoonist’s perspective in this cartoon? what is the carto
Read the stanza from "to william lloyd garrison" and answer the question. champion of those who groan beneath oppression's iron hand in view of penury, hate, an
which freudian psychic structure summons psychological defenses to prevent unacceptable impulses from becoming conscious?
The red fire ant is indigenous to south america. In recent years, this invasive species has become a pest for both humans and other ants in the southeastern uni
What are the three basic decisions firms must make when looking at foreign expansion?.
Heat is a measure of _____________ _____________. Responses A kinetic energy B potential energy C thermal energy Question 3 Temperature is proportional to the _
According to the reearch of Tim Wie, what doe it mean to be White in American ociety?