pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

how can i solve this problem 6x+5y=13 5x+4y=10
what happens on el dia se los muertos (day of dead)
2.Insert two multiplication signs and two division signs into the following mathematical statement, in place of the question marks, to make the statement equal
A baseball team has to order 26 jerseys. Each jersey costs $72. What is the total cost of the jerseys? A) $1,862 B) $1,872 C) $2,862 D) $2,872
How is the make-up of the legislature decided
If you burn 33.1 g of hydrogen and produce 295 g of water, how much oxygen reacted?
h + 11/12= 120 1/2 help me please
Select the correct answer. Interview with President Lincoln by Charles Farrar Browne (excerpt) "There's a putty big crop of patrits this season, ain't there, Sq
Simplify. left parenthesis negative 8 right parenthesis squared
Read the sentence. The Mustang Valley High School’s _____ is staging a reenactment of General Lee’s surrender. Which phrase shows correct capitalization? H