malikbest429
malikbest429 malikbest429
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada


Emily is dividing 15 pounds of jelly beans into
3
4
lb. bags. How many individual bags will she need for all of the jelly beans?

Respuesta :

MariettaArakelian
MariettaArakelian MariettaArakelian
  • 28-02-2020

Answer:

The answer to the question is 4 (the answer is in the picture).

Ver imagen MariettaArakelian
Answer Link

Otras preguntas

Explain how the move toward industrialization led to demands for political change in the early 1800s.
A football quarterback runs 15.0 m straight down the playing field in 2.50 s. he is then hit and pushed 3.00 m straight backward in 1.75 s. he breaks the tackle
If you buy 5 pounds of meat for $12.40 and use 8 ounces a day. What is they cost per meal?
Atoms are the particles that all matter is made from. When two or more atoms combine, they form _______. pure elements molecules metals Periodic Table
Maritza es una ___________ de clase de Verónica. a. profesora c. excelente b. compañera d. se llama
How did the views of presidents lincoln and johnson on reconstruction differ from the views of the radical republicans?
Josie needs to rent a car from SureRide Car Rentals. The cost of renting a car is a one-time fee of $80 plus $0.75 per mile. Write and graph an equation to re
State three main ideas about the Spaniards exploration and settlement North of mexico and thier interactions with native Americans there
Math Question please help
Excerpt from: The Right Decision Lindsay Rock Telling a story... Which of these is written in narrative mode? A) The Statue of Liberty, which stands in New Yo