Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 23-02-2020
  • Mathematics
contestada

@joby more mathematics fam

joby more mathematics fam class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2020

Answer:

a) 14 hours per dollar b)  1/5 minutes per mile.

Step-by-step explanation:

A) 18-4=14

B) 25÷3= 8 125/1000 or 8 1/8

Answer Link

Otras preguntas

What is produced when calcium reacts with fluorine in a synthesis reaction?ca + f2 ________cafcaf42cafcaf2.
which of the following situations will increase an individual's q-angle? a. over supination of the foot b. over pronation of the foot c. strong quadriceps muscl
How heavy is a real Christmas tree?
What happens on Christmas Eve night?
the forecasted sales pertain to maddie, inc.: fiscal period sales quarter 1 $400,000 quarter 2 500,000 quarter 3 300,000 quarter 4 200,000 quarter 1 of next yea
What is the cost of operating a 3. 00-w electric clock for a year if the cost of electricity is 40 pesos per kw-hr?.
compare the Y intercepts and the rates  of change of the following items 
What type of logical error underlies the argument that black people were inferior? a. genetic fallacy b. begging the claim c. hasty generalization d. ad popu
In 1961, Clarence Gideon was __________. A defended by an illiterate lawyerdefended by an illiterate lawyer B denied an attorneydenied an attorney C sentence
Select the correct answer from each drop-down menu. How does the federal reserve reduce the money supply in the economy? using monetary policy, the federal rese