Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Although he is synonymous with thug life, who studied ballet in school and starred as the mouse king in the nutcracker?.
hi please help im giving full points and brainliest:) Let y = 2(x – 3)2 – 6. Part A: Is the given relation a function? Is it one-to-one? Explain completely. If
LA Company has a beginning cash balance of $6,000, cash receipts of $12,000, cash payments of $7,200 and an outstanding loan balance of $1,500. Their preliminar
Which clients are ideal candidates for interpreter service to prevent contributing health disparities
Providing Brainliest for correct answers <3
What were the two robots that landed on and explored mars in 2004 called?.
What materials can someone use to BEST erase part of a document?
Find the value of xxx, yyy, and zzz in the parallelogram below.
Which of the following is a benefit of physical activity? Promotes Better Sleep All of the Above Controls Weights Improves Energy​
If a slave owner fathers a child by one of his slaves, what does the law say will happen to the baby?