ghicks1431 ghicks1431
  • 25-01-2020
  • Business
contestada

Jack has $60 to spend on lunch each week. He eats either at the Taco Hut, which costs $10, or the Pizza Shack, which costs $12. Which of the following combinations is on Jack’s budget line?

Respuesta :

lanilove0966 lanilove0966
  • 25-01-2020

Answer:

pizza hut

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4 to 7
why is geography considered a science
what large river flows through northern India through the city of kanpur
Why doesn't a cube root have two answers
Why did Puritans choose to live in communities rather than on individual farms?
what is 240,000 written as a whole number multiplied by a power of 10?
what is the value of number 7 in number 506,087
A repair bill for your car is $553. The parts cost $265. The labor cost is $48 per hour. Write and solve an equation to find the number of hours t of labor spen
ted says that 3/10 multiplied by 100 equals 300000 is he Correct you the place value chart to explain your answer
(Trabajar) __________ tú por la tarde