kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the following line? Be sure to scroll down first to see all answer options. 10 (8, 2) -10 (0, 0) 10
Which nutrient is known as the false nutrient? vitamins minerals water carbohydrates
Rewrite the equation below so that it does not have fractions: 3/4x - 2 = 5/12 Do not use decimals in your answer.
Which uses direct current? a toaster oven. a flashlight. a microwave oven. a vacuum cleaner.
6 of 6 An equilateral triangle with side length 17 cm is shown in the diagram, work out the area of the triangle. Give your answer rounded to 1 DP. The diagram
What is the speed of light in quartz
Your screen cells are 3 at immediate spin and weak (W) at AHG. Your autocontrol is negative for both phases. Some of your antibody panel cells are 3 at immediat
find the missing side of the right triangle.
what is meant by proportionate development?​
NEED HELP QUICK - State the reference angle and what quadrant the terminal side of the angle is in.