mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

Does 1/3 divided by 4 equal 1/12
Lee reads for 3/4 hour in the morning and 2/4 hour in the afternoon. how much longer does lee read in the morning than in the afternoon.
The following equations involve different quantities and use different operations, yet produce the same result. Use a place value chart and words to explain why
Is uk a nicer place than america?
The area of a square is 8 square meters. which of these is closest to the length of one side of the square?''
What is the slope of the line whose equation is -3x y=12?
Read a newspaper article,or online article. Write a summary about your article in a paragraph and your opinion about the article in separate paragraph. (2 parag
It takes for three gardeners 90 minutes to weed a garden. If the job is to be done in only 15 minutes, how many more gardeners need to be put on the jobs?
Is the diameter and area of a circle proportional
5. Which sentence correctly uses punctuation with dialogue? a. I don't know the answer, "Brian admitted honestly." b. "I don't know the answer, Brian admitted h