carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

La population européenne connaît une forte croissance jusqu'au... siècle
When sulfuric acid is combined with sugar, gas is released and a tall black column forms. This is an example of a..?a. physical propertyb. chemical propertyc. p
Please select the word from the list that best fits the definition couples caught between the needs of their children and those of their parents.
x d(x) -2 -2 0-4 4 5 18 Which of the following is the average rate of change of the function over the interval -2 ≤ x ≤ 4? -5/3 5/3 3/5 -3/5
Solve the compound inequality and give your answer in interval notation
Which statements describe socialism?
Farmers on the great plains began to lose their crops during the depression because?
How old was Stalin when he died​
Solve 2 2/7 +(-4 5/7)
In "The seafarer," the speaker displays an ambivalent attitude toward life at sea. On the one hand, he is fascinated by it; on the other, he is terrified. Schol