kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?
how will you discribe the sequence of oxygen ,carbon dioxide, and blood flow in your own words
I need help on this question please help?
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye
White phosphorus, P4, is prepared by fusing calcium phosphate, Ca3(PO4)2, with carbon, C, and sand, SiO2, in an electric furnace.2Ca3(PO4)2(s) + 6SiO2(s) + 10C(
solve for r F= k (m1m2/r^2)
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
the continuous muscular tube of the digestive system is called the
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?