justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Ethics Student Activity Packet
Hello I need help on this question please can someone help me One reason Beacon is awesome is because it provides the MLA works cited page entry for the source
According to the passage, what will happen if a ruler ignores the Mandate of Heaven? Check all that apply. He will bring dishonor to his ancestors. He will cau
Select from the drop-down menus to correctly complete each statement. The opposite of −358 is on the Choose... side of zero on a number line as −358. The oppo
Calculate the root mean square velocity, in m/s, of Ne at 273.0 K. Assume ideal gas behavior.
One of the rows in the table has an error and does not have the same ratio as the other rows. Which explains how to correct the error in the table? Conversion C
Below are groups of words that may be sentences, but they might just be fragments. In your notebook, number your paper 1-20. Then, write F if the word group is
Please help the questions are from “Introduction to Philosophy “ by Russ Payne chapter 5 1. Explain Locke’s distinction between primary and secondary qualities
Have the discoveries of the extrasolar planetary systems confirmed the nebular hypothesis predictions?​
Rewrite the power as a product of powers (2ax)^3