iminor20 iminor20
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Penelope buys x pounds of bannas for $0.42 per pound and y pounds of Apples for $1.19 per pound

Respuesta :

rihannacwill rihannacwill
  • 22-11-2019

Answer:

So whats the Question?

Answer Link

Otras preguntas

On a piece of paper, graph fx) = 2• (0.5)*. Then determine which answer choice matches the graph you drew.
You have $12,949.72 in a brokerage account, and you plan to deposit an additional $4,000 at the end of every future year until your account totals $220.000. You
Which place is shown in the picture?А. playaB. rulnasC. selvaD. río​
We claim that the average weight of our "product" is 50 pounds, with a standard deviation of 2 pounds. We take a sample of 50 units, with a mean of 49.95 pounds
19. After a snowstorm, you put on your frictionless skis and tie a rope to the back of your friend’s truck. Your total mass is 70 kg and the truck exerts a cons
The table shows three unique functions. Which statements can be used to compare the functions? Select two options. 1 X 4 -3 -2 -1 Only f(x) has an x-intercept.
Who takes charge of the preparations for the wedding feast Romeo and Juliet
please help and please show your work
Solve the system by the elimination method. R - 9S = 2 3R - 3S = -10 A. {(-4, -8/3)} B. {(-4, -3/2)} C. {(-4, -2/3)}
Why do sum authors use a linear rather than a nonlinear plot structures?