kira99380 kira99380
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

the baker's at a bakery can make 160 bagels in 4 hours how many bagel can they bake in 16 hours? what is that rate per hour​

Respuesta :

avitia30 avitia30
  • 21-11-2019

Answer:

they can mane 640 bagels in 16 hours. the rate per hour is 40.

Answer Link

Otras preguntas

Convert 9 tons into pounds. 8 tons is 16,000 pounds.
simplify the following (x^a)^a-2
What are the two processes that cause the lithospheric plates to move? (*Think about the Mystery Lab and what we learned with the different colored water and te
PLEASE ANSWER IT QUICKLY
Humans inherit traits from their parents. Where can the information about a person's traits be found?
How did the Northerners and Southerners disagreeing about slavery create problems between the two? (In RACES format from the story in Newsela : As the US grew t
which sentence contains both a simile and personification?
A 9-pound box of strawberries costs $48.96. What is the price per ounce?
∧≤≤←←←←π,Work out38+12Give your answer in its simplest form.
Which animals in the Epipelagic Zone are both producers,consumers,and decomposers