edzersantil edzersantil
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Theresa pays 9.56 for 4 pounds of tomatoes What is the cost 1 pound of tomatoes

Respuesta :

destinyssims
destinyssims destinyssims
  • 21-11-2019
The cost of one is 2.39
Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to 87x8=
At Michael’s smoothie shop smoothies cost $3.50 during the week and $4.00 on weekends. If Jonathan bought a smoothie every day except Saturday how much did he s
how did the Suez Canal help Europeans?
the area of rectangular lot is represented by 6t^2+13t-5. what are the dimensions of the rectangular lot?
the goals of the safety office of the department of transportation include?
Please explain to me how to solve these and the answer to these small math question thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 16 ponits Given the function, Y = 3X, what are
All these sentences use the word "so" correctly except: Flies breathe through holes in their abdomen or thorax. So do bees. Flies breathe through holes in their
Jade scooped sand from a completely filled cylinder using cone shaped container. The Cylinder had a diameter of 12 inches and a height of 5 inches, and was one-
James has a board that is 3/4 foot long . He wants to cut the board into pieces that are each 1/8 foot long . How many pieces can James cut ? Explain how James
Kirsten used a log to make an umbrella stand. The log was 28 in. tall and had a radius of 7.5 in. Kirsten cut a cylindrical shape, with a radius of 5.5 in., out