hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

0) Which of the following is matter? a) Dust b) The moon c) Stand of hair d) All of the above
The length of a rectangle is 2 ft longer than its width. If the perimeter of the rectangle is 56 ft, find its length and width.
9. SI base units used in chemistry include A. kilograms, liters, inches, and moles. B. pounds, gallons, moles, and Fahrenheit. C. kilograms, seconds, moles, and
The volume of a cylinder is 64 cubic feet, and the height of the cylinder is 8 feet. What is the radius of the cylinder?
express the following algebraically a)sun of p and q. b)difference of 2x and 3y. c)a and are added. d)difference of 7 and 4.​
HELP PLS IM BEGGING YOU PLS HELP, its due todayyy pls. Angle CBD is the only one i got right and the rest is wrong. I dont know how to answer it anymore.
Name the two input device​
Show 713.65 in expanded notation
once second I'm ggettin the question
What is the horizontal asymptote of f (x) =StartFraction negative 2 x Over x + 1 EndFraction?