roxanne102788 roxanne102788
  • 21-10-2019
  • History
contestada

What is the word for a cost per unit

Respuesta :

makaylatobias2022
makaylatobias2022 makaylatobias2022
  • 21-10-2019

Answer:

fixed and variable cost

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tareq pays 22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of salmon
how to answer this question
Explain why DNA must be replicated before mitosis and the role of helicase in DNA replication. I know they need to be replicated as 2 copies of each DNA molecu
What is the answer to (5/6) + (7/6)=
Four hamburgers each contain 1/5 pound of beef. Altogether, how much beef do the hamburgers contain?
The National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) defines workplace violence as any physical assault, threatening behavior or ____abuse occurrin
Solve the system of equations algebraically
A freshwater stream flows into the ocean. Which statement correctly describes how the stream affects the salinity of the ocean? 1) Salinity increases becaus
Mari has 28 wooden cubes. She want to stack them to form a triangle. Each row will have one block fewer than the row below it. How many blocks will be on the bo
What was the relationship between the Nationalists and the Communists?