Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

829 to the nearest ten
what is dynasty antonym
A go-karts speed is 607,200 feet per hour. What is the speed in miles per hour
What is the defining feature of a system?  A. properties that don’t change  B. collision   C. interaction   D. gravitational force
Write 3 different complex fractions that simplify to 1:4
why did early people in the America's migrate south?
For what value of x is the rational expression below undefined?(3x-12)/(9-x)
A sentence with the word immigration
Louis eat 6/8 of a pizza what fraction of the pizza is left over
find three consecutive intgers whose sum is 171