andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following were Americans NOT doing during the Roaring Twenties? 1) enjoying spending sprees 2) using credit to buy homes and cars 3) saving money t
Why did the nobles and parliament support Henry IV and the church did not?
what's the area and perimeter of this trapezoid?what's the answer to this?
Jose is afraid to ask Tina on a date because he fears she will say no.jose experiencing
I started it but I don't know how to find the answer
What modern instrument was created during the Baroque period? Harpsichord Violin Flute All of the above
What is the volume of the right prism? A. 234 ft3 B. 162 ft3 C. 96 ft3 D. 24 ft3
What kind of plants and wildlife would most likely live on a sandy island? I would like to hear as many examples as I can! This is actually for a book I'm writi
My class is doing a debate and I am on conservative. The theme is Self driving cars choosing who to kill and who to keep alive and we need help.
Crown of thorns starfish (COTS) is a pest which eats coral tissues, posing a huge threat to the reef. Australian Institute of Marine Science research showed cor