Danny543679 Danny543679
  • 23-08-2019
  • Mathematics
contestada

Use it in a sentence:
$4.25
16 OZ

Respuesta :

1227750
1227750 1227750
  • 23-08-2019

Answer:

The 16 oz bottle of coke cost $4.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

BRIANLIEST HELP!!! Find the error & explain why it is wrong: (3x^2y^4)^2 = 6x^4y^8
Stephanie made the following chart for the terrestrial planets. What correction needs to be made? Mercury Venus Earth Mars no atmosphere very thick atmosphere m
1) Sally and James' daughter just turned 5 and they have some money that they could set aside for their daughter. They want to make sure she will have $12,500 f
make a list of aspects which are interrelated to health,population,and environment education and explain any two of them​
Which of the following would have the greatest impact on an individual’s political socialization?
the question is in da image! ty its from Khan academy btw if that helps :)
You can buy 5 bananas for $4.25. What is the unit price per banana?
A cyclist rides a bike 18 miles in 3 hours. If riding at a constant rate, how far can the cyclist ride in 1 hour?
help me find the equation pls​
a flagpole 6.3m is driven 1.4m long into the ground .what fraction of the pole is above the ground​