skills515 skills515
  • 25-09-2014
  • Mathematics
contestada

A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?

$2.48 per ounce

$0.250 per ounce

$0.208 per ounce

$0.199 per ounce

Respuesta :

mmsmunioc mmsmunioc
  • 25-09-2014
box= 12 ounces of crackers=2.49$
=.2075 per ounce
.25 is more
.208 is more
.199 is less
Answer Link

Otras preguntas

an essay on patriotic feeling for my nation in 500 words
which religion believes that the way to stop suffering is to stop desire
What happens to choppy waves as they move farther from a storm’s center?
Which property would you use to simplify the following expression? 5(y+7)
A motorist travelled 348km in 6 hours' Find his average speed in km/h
nutritionist suggest that no more than____ percent of your daily calories should come from fat
What happens to choppy waves as they move farther from a storm’s center?
how much has Kenya's fertility rate changed in the last 20 years?
What is 10 times as much as 0.5 and why.
what were some difficulties Robert Hickman faced and his group faced after escaping Missouri