millieclapton123
millieclapton123 millieclapton123
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

What is the answer to this question

What is the answer to this question class=

Respuesta :

molloyhanna05
molloyhanna05 molloyhanna05
  • 22-06-2019

Answer:$0.46

Step-by-step explanation

there are 6 pens so divide 2.76 by 6

Answer Link
hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
6 pens cost $2.76

If want to find the cost for each pen

Take the money divide the number you bought. When you take the money divided 6 which mean you divide the money equally to 6 pens

2.76/6= $0.46

Hope this helps!

Please mark me as brainliest if you can, I really appreciate it!
Answer Link

Otras preguntas

How are valence electrons different from other electrons in an atom?
A. Find the complement of the angle shown B. Find the supplement of the angle shown. The angle is 52
4 quarts = how many pints
What is the purpose of aps(admission point score)?
What's the answer to this question?
Which BEST analyzes the author's technique in this sentence? Kate squirmed in her seat, uncomfortable by her parents' deafening silence. A) Onomatopoeia is use
Help with this math please (:
the sales tax in Illinois is 6.25%. About how much will a pair of jeans that has a ticket price of $48.99 cost, including sales tax?
In the first 42 Super bowls, 0.16 of the MVPs were runner backs.What Percentage of the MVPs were running backs?What Fraction of the MVPs were not runner backs?T
What is the surface area of the cube? A 408 B 458 C 545 D 720