mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

If you could change something about your world (your school, community, city, country or world), what would it be? How does this problem impact others? What has
Number of wavelengths over time.
Lynn,Jude,and Anne were given the function f(x)=2x+32, and they were asked to find f(3).Lynn’s answer was 14,judes answer was 4, and Anne’s answer +4. Who is co
Normalmente yo (preferir) enter answer tocar la guitarra. Me (gustar) enter answer la música clásica.
what are the zeros is the equation m^3 - 9m + 8 = 0
Why the nucleus of a sperm cell is different from the nucleus of body cells?​
Determine the probability of being dealt 3 tens from a standard deck of 52 cards when 3 cards are dealt
List two pieces of advice the authors give regarding talking about STIs with your sexual partners.
Pretend that you work as a manager at the local grocery store. Lately, you notice that your employees are not going out of their way to help people in the store
I bought three shirts that had equivalent retail values I use 15 gift certificate at the time of purchase and paid a total of 81 how much did each in dividual s