AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

what is the r^2 value of the following data to three decimal places???
Algebra II Please Help
A volume of the triangular block is 4 cubic inches, what is the approximate length of y? Round to the nearest tenth of an inch
Adriano runs a website that helps writers write better stories. Every month, Adriano receives a subscription fee of $5 from each of the subscribers to his websi
Function f, shown below, is translated down 3 units and left 4 units to create function g. F(x)= 3|x-2|-5 Fill in the values of a, h, and I to write the functi
What is tongue in spanish?
NEED HELP FASTURGENT!!!!!What are 5 lifetime/physical activities that you believe you might participate in when you are 30-40 years old and tell me why? What b
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
p(x)=x^2-x-6 q(x)=x-3 What is p(x)-q(x)
What is a disadvantage in radio advertising? A. It does not provide background effects. B. It does not provide market segmentation. C. It is very expensive. D.