nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Ruben bought 666 comic books for \$21$21dollar sign, 21. Each comic book was the same price. What was the cost for 111 comic book?
Explain the three types of erosion listed: Splash erosion, sheet erosion, rill erosion
Given the equation representing a reaction: H + H --> H2, explain in terms of energy what is happening as the bond is being formed
A rectangle has a height of a^2+3 and a width of a^2 +2a+5 Express the area of the entire rectangle. Your answer should be a polynomial in standard form.
Simplify completely. A. 4 B. 1 C. 4 D. 4
Suggest reasons for and against the inclusion of hydrogen in the main group of the periodic table ​
Which statement does NOT correctly describe the order of operations (PEMDAS)? A.Multiplication always comes before addition. B.Multiplication is always before
What is the reason atoms share electrons
List three pieces of information listed in a credit card agreement that you believe are important to review before signing up for a credit card. Explain why you
How many solutions does the system have? You can use the interactive graph below to find the answer. 2x+3y=-6 3x-4y=-12 A: exactly one solution B: no solutions