rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

i need help on this question please​
solve the equation: -4 (8+y) = 90​
Please help I cannot figure this one out!
What is a budget? A) a plan for using income B) an amount that must be paid C) an amount of money that is saved D) a personal promise to pay something
Factor x^2y–y+xy^2. I NEED THIS ASAP
Can someone help me with this one
write an example of constant polynomial​
What is the capacity of the cube in liters 7 cm
what happened during slavery?
Suppose f(x) = x^2+2. Find the graph of f(2/3x)