tabassumsu84 tabassumsu84
  • 22-02-2019
  • Mathematics
contestada

A shop owner bought 30 flies and some diaries .he paid $82.50 for the flies.each diary cost 10 times as much as file.what was the cost of each diary?

Respuesta :

eleahh
eleahh eleahh
  • 22-02-2019
The cost of each file was $2.15 so the cost of each diary is $21.50. ☺️
Answer Link

Otras preguntas

Can anybody help me??
Traditional place of learning is where in the school?
What kind of literary technique is used in this quote? "Those days are ill-defined in my memory, running together and combining like a fresh watercolor painting
Which term is used to discuss meaning in a work of art
A construction worker bought several bottles of juice for $3 at the convenience store. She paid for them with a $20 bill.If "J" represents the number of bottles
Consider the function represented by the equation 1/2j+1/4K=3 which shows the equation written in function notation with k as the independent variable
I just need help understanding it so I can do the next one
Why is it important to convert rates to the same units before comparing them
definetion of inhumane
How do I write the equations of lines through the given point parallel to the given line and perpendicular to the given line?