KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

constantinople was the capital of the byzantine or christian empire?
answer on number 10 please? cleanup on isle 10 please?
what is red green color blindness
DOES THIS MAKE SENSE? IF IT DOESN'T CAN YOU PLEASE FIX IT? "I was inspired to write the theme song about family because..."
The literary movement of modernism is what
i need help asap. 3/4x−1/2(2−1/2x)=1/3
What is the period of vibration of a wave that vibrates 3 times each second? 3 seconds 0.3 seconds 0.03 seconds 30 seconds
230 divide 30 equals
am i using futile correctly in this sentence? In the story, Rainsford tried to take Zaroff out but fails everytime, even though his efforts were futile, Rainsfo
I need help on this one math problem. I couldn't figure out how to right a squared number on top so I just took a picture. Please help ASAP