rosadonyasia
rosadonyasia rosadonyasia
  • 23-12-2018
  • Mathematics
contestada

Donata bought 4 lemons and 4 plums at the local supermarket for a total of $ 21.60. Dan bought 11 lemons and 6 plums at the same store for a total of $40.90 how much does one lemon cost. .... helppppp. How Much does 1 plum cost?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 24-12-2018
the answer to the question
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

ted says that 3/10 multiplied by 100 equals 300000 is he Correct you the place value chart to explain your answer
Solve for x: |2x+6| -4 = 20 a. x= 9 and x= 11 b. x= -9 and x=15 c. x=9 and x=-15 d. No solution
You have trained all year for a marathon. In your first attempt to run a marathon, you decide that you want to complete this 26-mile race in 4.5 hours. What is
12,781 rounded to the nearest hundred?
Samuel can type nearly 40 words per minute use information to find the number of hours it would take him to type 2.6 words times 10 to the power five words
What problems still exist in using natural regeneration?
when was south carolina established?
Identify the following group of words as an incomplete or complete sentence. If the sentence is incomplete, identify the reason Dinosaurs have disappeared a. c
What is 33/100 in decimal form?
use partial quotient 28 divided by 514