nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

MODELING REAL LIFE The formula K = C + 273.15 converts temperatures from Celsius C to Kelvin K. a. Convert 200 degrees Celsius to Kelvin. 200° C = K b. Solve th
What is the surface area? 2 yd 7 yd 6 yd square yards: Actually get the answer and you get Brainlyest
help me please…………….
What eventually happens to lactic acid? is removed through the bloodstream O turns into muscle O is used by the body for energy turns into ATP molecules
George and Aimee are married. George has wage income of $228,000, and Aimee has a sole proprietorship that generated net income of $91,200. They also have inter
What is the ministry os environment and forests reason for limiting dolphin preformance
1/2(10p - 79) if p = 9 and q=2
2x2 − 12x − 50 = 0 yasssssssssssssssssssssss
The real part of the complex number –5 + 3i is
please asap jdqkdjwnwjqnwjqw