kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

Why are only inherited traits, not acquired ones involved in the process of natural selection?
The product of any integer and 2 is greater than 2
Why couldn't farmers pay their bills in the 1930s? A. Because drought dried up their crops B. Because their workers fled the country C. Because the bank had the
Nola purchased 2.5 pounds of cheese for $10.50. Her mother purchased 3 pounds of the same cheese for $12.60. The cost of cheese varies directly with the number
Which country was mostly made up of many ethnic minorities
which modifiable factor contributes to 10 percent to one's total health? medical care genetics heredity personal behavior
Which event sparked the protest movement known as the Arab Spring?
A sample of tissue has been observed to be tightly packed and regenerative. What type of tissue is the sample?
which US government agency was established to pursue technological advances during the Cold War
how do I write 500% as a fraction and a decimal