kyliexhill
kyliexhill kyliexhill
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 10 envelops for $.83 or a box of 12 evelopes for $1.13
^Also how did you figure it out

Respuesta :

uhhhhailee
uhhhhailee uhhhhailee
  • 21-12-2018
10 envelopes for .83
.83/10 =.083
12 envelopes for 1.13
1.13/12= .094
a box of 10 envelopes for .83 is cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Marta uses 1 piece of paper and 1 piece of ribbon to make kites. The paper comes in packs of 3 and the ribbon comes in packs of 4, What is the least number of k
5 reasons that cells divide?
how many moles are in 2.3 grams of phosphorus?
how many moles are in 2.3 grams of phosphorus?
"what is the unit rate for vanilla to sugar if a recipe calls for 2 teaspoons of vanilla and 3/4 cup of sugar"
what heavy cargo do u think could be moved by canal boats
What is the difference between the product of 19 and 3.6 and the sum of 2.87 and 3.5
how do i simplify 2a x 3b x 4c
6x+15y=-45 6x+5y=-35
which city is the highest population in the state of Georgia?