rbrunet4388 rbrunet4388
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for their produce. They need $10 for 4 apples and 4 oranges. They also need $15 for 6 apples and 6 oranges. What is the cost for an apple

Respuesta :

itsmalianoel itsmalianoel
  • 21-12-2018

Answer:

$1.25

Sorry that i dont have an explanation i just didnt wanna confuse you lol

Answer Link

Otras preguntas

how do you simplify this question x^3z^7/x^5z
Mon week end Normalement, mon week-end commence le vendredi. Mon ami, Komla, me rend visite Chaque week end il arrive le vendredi soir. Quand il arrive nous nou
c(x-2)-5=b(x-3), solve for x
I need help with math please here is a photo
King of Spain who supported the voyages of explorers like Christopher Columbus
please help me answer this question.
Cho hình chóp có cạnh đáy là hình vuông cạnh bằng . Tam giác cân tại và mặt bên vuông góc với đáy, biết . Tính thể tích của khối chóp .
HELPP PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
How may storms and heavy rainfall cause problems for people in Pakistan?
A scientist observed that tobacco plants flower only at certain times of the year. After careful consideration of this phenomenon, the scientist conducted an ex