danthonyo6496 danthonyo6496
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ?$31.45. What is the unit price of the pairs of gloves??

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 21-11-2018
31.45/5= 6.29 each is the answer
Answer Link
Cathi Cathi
  • 21-11-2018
31.45/5= 6.29 each is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Can there be more than one point of intersection between the graphs of two linear equations?
how do you write a good essay?
how do you do scientific notation? what is 1.20 x 10 to the 3rd power
What two mixed numbers have a sum of 3
What is the answer to 2c-5=c+4
I am trying to get the intersection of 8-16-24-32 and16-32-48
What details from the may 15th entry prove that Charlie's intelligence is growing and increasing daily ?
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
What details from the may 15th entry prove that Charlie's intelligence is growing and increasing daily ?
How does vinegar affect the growth of a plant?