haleygordon2155 haleygordon2155
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

Carpeting cost $9.99 a yard. If Jan buys 17.4 yards, how much will it cost her? (Round your answer to the nearest hundredth)

Respuesta :

angelo1234
angelo1234 angelo1234
  • 26-11-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

the answer is : 173.83

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 26-01-2021

Answer:

173.83

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

socrates was sentenced to death by jury of athenian citizens mainly because why?
describes the Forbidden City
The Declaration of Independence described the
What property is shown by the equation? Column A Column B 1. –27 • (–1) = 27 2. –14 ÷ 1 = –14 3. 0 ÷ (–3) = 0 4. A. Reciprocal Property of Multiplication B
What is the purpose of the Electoral College? A: To choose the president of the United States B: To decide who will be president if there is a tie C: To divide
a long pole coming from the center of the deck of a ship
two adjectives that describe the chief black hawk
Which ordered pair is the solution to the system of equations? 2x-5y= -5 x+2y= 11 A) (3,4) B) (5,3) C) (7,2) D) (15,7)
Why did Hitler most likely believe Germany had a right to invade other countries?
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice