batmanjay2006 batmanjay2006
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

I bought a 3 pizzas for $12. Calculate the unit rate as cost per pizza. Show your work

Respuesta :

kaylacornish06
kaylacornish06 kaylacornish06
  • 24-10-2018
The answer is 4$ because 12 dollars divided by 3 pizzas is 4$
Answer Link

Otras preguntas

What are the functions of a motherboard??
Regina bought a book for 12$ and a game for 14$. she paid $40. how much change should Regina receive
how do I graph x is less than or equal to 4
How did manifest destiny lead the united states to annex texas and fight the mexican war?
The volume of a gas depends upon its mass true or false
Evaluate 48 + 24 ÷ 8 − 22. 47 51 55 64
Is it bad to have never gotten chickenpox?
If you are trying to fing y= mx+b how do you find it
A prism is completely filled with 1120 cubes that have edge lengths of 12 in. What is the volume of the prism? Enter your answer in the box. ___in³
What can a reader who knows the steps of the hero quest predict about the rest of The Odyssey? Check all that apply