ashleibrown22 ashleibrown22
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Unit rate of 5 pizzas for $12

Respuesta :

cmhiggins1 cmhiggins1
  • 24-10-2018

Answer:

AWNSER AWNSER AWNSER

Step-by-step explanation:


Answer Link
jaymil6530 jaymil6530
  • 24-10-2018

$2.40 for each pizza

divide 12 by 5 to get the answer which is 2.4

Answer Link

Otras preguntas

this net can be folded to form a cube. the numbers on the three faces meeting at any vertex can be multiplied together. what is the smallest such product for th
Freed slaves who wanted land available under the Homestead Act still faced the challenge of: A. Moving to the West. B. getting permission to leave the South. C
in novels, falling action is often followed by a. rising action. b. another climax. c. a resolution. d. the ending.
What latitude are most lightly to see glaciers
what is the relevance of the letter to the writer?the writer is an observer who feels strongly about the subject.the writer stands to benefit by persuading the
do humans use wetlands for shipping waterways
The quantity y varies directly as x and inversely as z. When x is 10 and z is 4, y is 15. What is y when x is 20 and z is 6?
What fractional part of a day do you spend sleeping if you sleep 8 hours per day?
Only one line can pass between two points. TRUE OR FALSE
Given the reaction: 4NH3 + 3O2 → 2N2 + 6H2O. How many moles of N2 are produced when 1.0 mole of NH3 is consumed?