gemelo98 gemelo98
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

Fernando was at the store and i had to buy 4 items but each item cost 1.99 how much did everything cost?

Respuesta :

just4lilyv just4lilyv
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

4 times 1.99 equals 7.97

Answer Link
h31124 h31124
  • 24-10-2018

Answer:

$7.96

Step-by-step explanation:

since each item cost $1.99 you can multiply by 4

4(1.99)= 7.96

or you can add 1.99 together four times

1.99+1.99+1.99+1.99=7.96

Answer Link

Otras preguntas

how many moles are in 2.3 grams of phosphorus?
How many hundreds in 1.85?
what is the value of w in the equation 1/2w+7=2w-2
why does air have different pressures
x=2y-1 3x-2y=-3 What are the coordinates
your friend wants to know the amount of salt added to her favorite fast food French fries. what would you recommend that she do to find out the amount of salt ?
What is the types of kinetic eneygy
What does 4a+(9a+3) equal
The length of a rectangle is 4cm less than twice the width. The perimeter is 58cm. Find the length
How do you say no pushing in french I told my teacher is that how you say it ne pas pousser She said no