brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

The owner of a flower shop sells 18 roses for $90. What is the cost in dollars per rose? Enter your answer in the box. Explain or show your thinking.
Who were some of the people associated with the development of the united states constitution? Answer today please.
How does world trade affect the carbon or nitrogen cycle?
Which sentence correctly uses commas for items in a series? A.The food was tasty, the mood was pleasant, and the music was lovely. B.I would like to have Vicky,
Translate the sentence into an inequality. The sum of 2 and W is at least-26 .
What is 30% of 70? please help and you will get 32 points​
Does anybody use/do Codehs? If so can somebody help me with this? Ok so I am having trouble with the Cryptogram Game! in Codehs and I was wondering if anyone kn
A 50 Ω resistor in an electric circuit has a potential difference across it of 20 V. Calculate the current through the resistor.
HURRY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Which two operations can you perform on the powers from the table you created in question 1, part C, to get the
The flow of water from an area of high concentration to an are of low concentration is called…