kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Scientists determined that Antarctica's average winter temperature was -34.44°C. The difference between this temperature and Antarctica's highest recorded temp
If a, b, and c are rational numbers and ac>bc always true?
(-15)-(-18)/3= can you tell me how this answers is -9
(10 points) Which describes a human cost of industrialization? A. Increased religious discrimination B. factory injuries C. growth of the slave trade D. weaken
How might foreign investment be problematic for a transitioning economy?
What does the thumping on the chest signal mean?
the part of the neuron that decided if the message will travel to the next neuron or not is the _______ - cell body - axon - dendrite - myelin
The worldwide use of cleaner energy sources could lead to which of the following results? rise in ocean levels reduction in acid rain increased desertification
The center of a circle is at (–10, 6) and it has a radius of 4. What is the equation of the circle? (x – 10)2 + (y + 6)2 = 16 (x – 10)2 + (y + 6)2 = 2 (x + 10)2
You're 16, and you and your friend have decided to attend a party Friday night. Your friend picks you up and she drives you both to the party. You are all havin