jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

the organism is a free-living one that is anchored one that is anchored to the bottom of ponds and streams. What is the common name of the group to which this o
SCIENCE HELP PLEASE! 10 POINTS 11. Why did we drop the pumice and obsidian in two glasses each, instead of just one each? 12. In an IF, THEN statement, after
Bernie began building a model airplane on day 7 of his summer vacation and finished building it on day 65. He worked on the plane each day. How many days did it
which of the following are sources of land exploitation
Simplify. −4x2−5(x+3)+x2 −4x2−5x−15 −3x2−5x−15 −9x2−15 −23x
True of false metals like copper are sometimes used to fill cavities in teeth
a grocer bought 8 boxes of apples. each box contains 35 apples and fewer than 40% of the apples in each box are green apples. find the greatest possible number
Solve rx = 30 for x. Question 2 options: x = 30/r x = 30r x = 30 - r x = 30 + r
In sam's pet corner, there are puppies and parrots, the total of 15 heads and 50 feet. How many parrots and how many puppies?
True of false metals like copper are sometimes used to fill cavities in teeth