gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If Apple's cost $3.50 per pound how much would 1 1/2 pounds cost

Respuesta :

jade13cox
jade13cox jade13cox
  • 21-10-2018

5.25

3.50 for one pound and half of that is 1.75. so 3.50 + 1.75=5.25

Answer Link

Otras preguntas

Alcohol is a gateway drug. a. TRUE b. FALSE
Which is a factor in determining the average atomic mass of an element? 1. atomic number of the most abundant isotope 2. relative abundance of each isotope 3.
what causes earthquakes and volcanic erruptions
Which is greater, 35% of 60 or 30% of 80?
Martin Luther objected to what policy of the Catholic Church, which prompted him to write and post his Ninety-Five Theses
The sum of all individuals who are employed and all individuals who are unemployed is a. the unemployment rate. b. the economic productivity level. c. the la
ben can type 150 words in 3 minutes. how many words can he type in 2minutes
How do you identify the center and radius of each . Then sketch the graph.
What is the probability of rolling a 6-sided die and getting a 4 number divisible by 3?
when you multiply a number by 1/4 is the product 1/4 of the original number?