mommazgurl mommazgurl
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat?

Respuesta :

AparriSwag
AparriSwag AparriSwag
  • 23-09-2018

4.64 x 3 =13.92

4.64  x 75 = 3.48

13.93 + 3.48 = 17.40

Hope helps!-Aparri


Answer Link

Otras preguntas

Do you know this it is for writing
Which people or institutions have the right to use electronic health records?
Tickets to a game cost 40$ each. Renting a bus costs $500. Write an algae rack expression for the total cost of renting a bus and buying (t) tickets.
Business leaders will be more effective if they are first able to prevent A.Necessary attrition B.Poor Training C.Wage increases D.legal issues
plzzz help me will mark brilliant​
You are trying to make a hole in one on the miniature golf green 3 3 5 7 9 X a. Write an absolute value function that represents the path of the golf ball. 3 $
1. Nick’d like to know something about the …….. groups of Viet Nam when he visited the Museum of Ethnology. A. culture B. cultural C. cultured D. culturally 2.
Plzzz helppppp!!!!!!!!! 20+PTS and brainliest!!!!!!!!!! Is the graph in the picture a function or not a function? Please explain.
how to control water pollution ​
An interger p is two-third of another and their difference is 10.find the two interferes