kiley6974 kiley6974
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

You bought three packs of $4.25 gatorade how much did each gatorade cost

Respuesta :

ILoveChocolate100
ILoveChocolate100 ILoveChocolate100
  • 21-09-2018

$1.42 per gatorade. I hope this helped


Answer Link

Otras preguntas

How can you determine if two ratios are equal or equivalent?
How could having a knowledge of density be useful in everyday life
Use the translation (x, y)→(x+6, y-3): 1.What is the image of A(3,2)? 2.What is the preimage of C'(2,-7)? 3.What is the image of B(-4,1)? 4.What is the preimage
Rachel says that when she ran 155 yards , she went farther than Beth , who only ran 327 feet . is Rachel correct
How did President Clinton react to Saddam Hussein's refusal to allow weapons inspections?
What is historiography?
What is the cost of 1 dozen carnations if 30 cost $50.00?
what is the answer to 2(x-3)+7=4(x+1)-2
The ratio of white marbles to blue marbles in the bag is equal to 2:3. There are 20 marbles in the bag. What is the possible number of white marbles and blue ma
consider the decimal 0.101001000100001000001...do u think this decimal represnts a rational number why or why not