xovincent xovincent
  • 24-08-2018
  • Mathematics
contestada

letty bought 8 12-packs of soda for a total cost of $24 what did each pack of soda cost

Respuesta :

mytoecold mytoecold
  • 24-08-2018
192$ dollars that's what I got
Answer Link
Grinder Grinder
  • 24-08-2018
Each pack of soda cost $3. It's just 24÷8=3.
Answer Link

Otras preguntas

5w-14=8w+4 having trouble solving this equation
Give a summary of the adventure the dwarfs plan to go on in the book the hobbit
A 1,000-kilogram car traveling with a velocity of +20. meters per second decelerates uniformly at -5.0 meters per second squared until it comes to rest. What i
Which of the following assessment types has the least effect on your overall grade?? A. Portfolio B.Quiz C.Quick Check D.Test
how did scientific advancements affect geographic knowledge
If I have a picosecond laser how would that be expressed in terms of zeptoseconds? In terms of petaseconds?
What digit is in the ten millions place in 808,715,710?
What is ax - x = c for x
What is negative + positive
what property describes the number sentence? 6+0=6