manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

What is in scientific notation?
Six red marbles, 4 green marbles and 2 blue marbles are placed in a jar. What is the probability of selecting a red marble and then another red marble given the
How to graph f(x)=(x-2)^2+5
Solve the inequality. express your answer in interval form. (if there is no solution, enter no solution.) x > x8
In what two ways were the Chavin and Inca civilizations similar? (Select two)A.) Both occupied areas in the mountain ranches of the Andes.B.) Both developed tra
atomic symbol that has 29 protons
Our school's girls volleyball team has 14 players, including a set of 3 triplets: Missy, Lauren, and Liz. In how many ways can we choose 6 starters if the only
Which area, curve or label shows the long-run macroeconic equilibrium?
Why are proteins considered organic molecules? a.they contain many oxygen atoms. b.they are macromolecules. c.they are very large molecules. d.they are made fro
2. Draw a table to show the sample space of a toss of two dice. Denote the event of a sum of 7 or 11 on the table.