Sydney021 Sydney021
  • 23-05-2018
  • Mathematics
contestada

Don’t know how to do this please help.

Dont know how to do this please help class=

Respuesta :

DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian DatOneNOnlyAsian
  • 23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107 mmpeachey107
  • 23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate.  I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Anaerobic respiration produces a maximum of ______ ATP per glucose.
How do I do this? Can someone fill in the blanks
Which organs are responsible for producing fluid to give sperm nourishment and motility?
Which organelle can be compared to a security guard who decides whom may enter a building and whom may not?
Which genotype belongs to an offspring that is homozygous recessive for both traits?
you find that some cells have twice the amount of DNA in their nuclei as other cells do. What might you conclude?
How did the Great Society programs affect housing in the United States? The rates for luxury housing increased. Discrimination practices in housing rose. The am
Which best describes the purpose of the Electoral College in the United States? chooses the winner of an election if the popular vote is disputed reduces the nu
Birds and reptiles conduct _____ fertilization and lay the eggs outside of the body. a. internal b. external
How do I do this? Can someone fill in the blanks