corcoranrobert9314 corcoranrobert9314
  • 24-04-2024
  • Business
contestada

XYZ, Ltd., uses 36,000 units of a product each year. Carrying costs are $1.20 per unit a year, and ordering costs are $96. If XYZ orders 1000 to 1999 units, the price would be $2.25. For 2,000 to 4,999 units, the price would be ________?
1) $2.25
2) $2.50
3) $2.75
4) $3.00

Respuesta :

Otras preguntas

8 7 6. 5 4 3 2 Presyo 1 0 5 10 15 20 25 30 35 40 Dami
By examining itself before branding, a company's brand can be authentic. This makes is easier for the business to be which of the following? Exciting and trendy
how does private hen johnson himself become a cham in ww1?
7. In a right angles triangle if an angle measures 35º, then find themeasure of the third angle.​
PLEASE HELP!! ILL MARK BRAINLIEST THANKS!!
pls help Quadrilateral ABCD is an isosceles trapezoid. What is the m∠B?
CORRECT GETS BRAINLIEST!!!!! Fill in the blank (It's an analogy) Pear is to Green as Apple is to ____
Please help me answer this question. There’s a picture attached.
HELP MEE PLSSSSSWhat details about the Boston Massacre do Documents A and B have in common?- don't use go0gle please my teacher will get sus -(stop putting rand
Find the solutions to the equation below. Check all that apply. x2 - 4 = 0