aidanwoodward19 aidanwoodward19
  • 26-03-2024
  • Mathematics
contestada

Aashi buys
2 packets of bread rolls costing £1.40 for each packet
1 bottle of ketchup costing £1.80
3 packets of sausages
Aashi pays with a £10 note.
She gets 45p change.
Work out the price in pounds (£) of one pack of sausages.

Respuesta :

Otras preguntas

does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP
what do you think was the greatest scientific advance of the Hellenistic period? why?
What could you call an unemployed movie star
In which one of the following sentences is the number written correctly? A The college has an endowment of more than $187 million. B The parcel of land was ad
How do solve 4v-13-10v=12-24v+5
there ate 4 more oranges than apples in the fruit bowl, there ate 5 more apples than bananas. there are 2 bananas. how many of each type of fruit is in the b
A traveler first drives 18.6 km east, then 30.3 km southeast, and finally 10.7 km south. Find the traveler's total displacement ?
Why do the track runners start at different positions on the track?
What is a medial moraine, and how is it formed?
does anyone have any ideas (easy) on cell simile projects. busy week but due tomorrow.HELP