Spence4584 Spence4584
  • 21-03-2024
  • Business
contestada

When 13,000 units are produced, variable costs are $38 per unit and total costs are $624,000. what are the total costs when 15,000 units are produced?

Respuesta :

Otras preguntas

3(0)+2y=1. Help plzzz
Aeds are typically only available in healthcare settings True or false?
a) Solve for b. A=1/2ab b) Evaluate when A=18 and a=3/2
A medical school hires a consultant to meet with congressional staff to advocate federal funding for the medical​ school's research on breast cancer. this is an
A bag of candy contains two servings, and each serving is 800 calories. Which is the healthiest choice? Eat one serving and save the other serving Eat one pi
Just number 18 please
Which statement explains Joni’s error?
Excluding contractions, in what ways is an apostrophe used?
Which statements describe the characteristics of asteroids? Check all that apply. formed 4.6 billion years ago orbit the Sun beyond Jupiter range in size from
Setting up a home network using wireless connections is creating a _____. A. VPN B. LAN C. WAN D. mini-Internet